• DENTUR HAYDARPAŞA LABORATUVARI PROJESİ
 • DENTUR HAYDARPAŞA LABORATUVARI PROJESİ
 • CNR AVRASYA BOAT SHOW

DENTUR'A HOŞGELDİNİZ.

 

DENTUR, Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği, ülkemizde Denizcilik sektörünün tekne ve deniz malzemeleri imalat, ithalat, ihracat, ticaret ve servis hizmetleri veren kişi ve kuruluşlarını bir çatı altında toplayan, Türkiye’nin her yöresinden toplam 252 tüzel üye ve 49 kişi üye olmak üzere toplam 298 üyesi ile ülkemizin sektördeki en büyük derneğidir. 

 

EĞİTİME VE SEKTÖRE 'DENTUR' DESTEĞİ

Deniz Endüstrisinin en büyük derneği Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği DENTUR ile mesleki ve teknik eğitimin en büyük okullarından HAYDARPAŞA Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında imzalanan ‘DENTUR LABORATUVARI’ projesi protokolü ile deniz endüstrisine ve denizciliğe yetişmiş personel ihtiyacına destek sağlanması amaçlanıyor. DENTUR Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan SİRKECİOĞLU ile HAYDARPAŞA Lisesi Müdürü Lütfü CEVAHİR,'in  imzaladıği protokol töreninde DENTUR Yönetim Kurulu üyeleri Cem Hüroğlu, Uğur Aksan ve Korhan Öztürk ile HAYDARPAŞA Müdür baş yardımcısı Ülkü Çalık ve Motorlu Araçlar Teknolojileri alan şefi Mehmet Emin Yaman da hazır bulundu..

DENTUR'un 2008 senesinde ilk temellerini Şişli Motor Meslek Lisesi ile atmış olduğu DENTUR LABORATUVARI projesinin ikinci büyük ayağı olan HAYDARPAŞA projesi

2019- 2020 ögretim ve eğitim yılında 10. Sınıf öğrencileri ile başlayacak ve Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023’te ilk mezunlarını verecektir. DENTUR’un söz konusu ‘Sosyal Sorumluluk’ projesinin tüm maliyeti Dentur tarafından karşılanacaktır. 

Projeya katılan öğretmen ve öğrenciler, ICOMIA (Uluslararası Denizcilik Endüstrisi Dernekleri Konseyi)’nın bir üyesi olan, bu yıl itibariyle Yönetim Kurulunda da Başkanımız Alpaslan Sirkecioğlu tarafından temsil edilen ve 300 civarında üyesi bulunan DENTUR’un Yönetim Kurulu, üyeleri ve eğitmenleri tarafından da özel olarak eğitileceklerdir. Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Dentur Laboratuvarı öğrencileri 11. ve 12 sınıflarda Dentur üyelerinde staj, sonrasında da iş imkanına sahip olacaklardır.

Mesleki ve teknik okulların en önemlilerinden olan Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde içinde motor, elektrik, elektronik ve mobilyanın da olduğu dokuz ayrı dalda eğitim verilmekte ve sektörlere her dalda yeni eğitilmiş personel kazandırılmaktadır. 

Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Dentur Laboratuvarı ögrencileri aynı zamanda Dentur'un desteklemekte olduğu CNR Avrasya Boat Show’a da katılacaklardır. DENTUR LABORATUVARINI başarı ile tamamlayan öğrencilere özel imkanlar sağlayan Dentur sertifikası da verilecektir.

 

DENTUR BAŞKANI SN. ALPASLAN SİRKECİOĞLU'NUN RÖPORTAJI

DENTUR Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Alpaslan SİRKECİOĞLU'nun bir TURMEPA yayını olan Deniz Temiz Dergisinin Eylül-Ekim Sayısında Sektör ile ilgili röportajı yayımlandı.

 

ICOMIA İCRA KURULUNUN YENİ ÜYELERİ

Üyesi olarak Derneğimizin Türkiye’yi temsil ettiği ve 38 ülkenin üye olduğu ICOMIA (International Council of Marine Industry Associations-Uluslararası Deniz Endüstrisi Dernekleri Konseyi) ve IFBSO (International Boat Show Organizators Federation) Kongresi 5-8 Haziran 2018 tarihleri arası Berlinde gerçekleşmiştir.

Dünyanın pek çok ülkesinden Denizcilik Endüstrisini temsil eden pek çok dernek organizasyona katılarak hem tecrübelerini paylaştılar hem de ICOMIA Komite toplantılarına katıldılar. 8 Haziran günü yapılan ICOMIA Yıllık olağan Toplantısında  ICOMIA İcra Kurulu Başkanlık ve üye seçimleri yapıldı. Marinalar Grubu, Teknik komite ve Çevre Komitelerinde de yeni görevlendirmeler yapıldı.

ICOMIA İcra Kurulu (Executive Committee) Başkanlığına UCINA İtalya’dan Andrea Razeto, Başkan Yardımcılıklarına NMMA Canada’dan Sara Anghel ve SBIA dan YP Loke, boşalan üç icra kurulu üyeliklerine ise  Alpaslan Sirkecioglu (DENTUR), Darren Vaux (BIA) ve Mats Eriksson (SWEBOAT) seçildiler..

13. CNR Avrasya Boat Show 2018 Fuar Sonuç Raporu İçin Tıklayınız

 

SOSYAL SORUMLULUK PROJEMİZ.

DENTUR Sosyal Sorumluluk Projesi olan Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi DENTUR Laboratuvarına devam edip 2016-2017 ve 2017-2018  Öğretim Yılında mezun olmuş öğrencilere  DENTUR BAŞARI BELGELERİ öğretmenleri tarafından verildi.

SOSYAL SORUMLULUK PROJEMİZE YENİ BOYUT

DENTUR Sosyal Sorumluluk Projesi olan Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi DENTUR Laboratuvarı gelecek seneden itibaren okulda meydana gelen fiziksel sorunlar nedeniyle gelecek seneden itibaren Anadolu Yakasındaki başka bir okulda daha da büyüyerek devam edecek.

 

DENTUR YÖNETİM KURULUNUN BOAT SHOW İLE İLGİLİ KARARI:

DENTUR YÖNETİM KURULU üyelerinden alınan yorum, görüş ve öneriler ışığında oy çokluğu ile;

* Karar Fuarlarının 2019, 2020 ve 2021 yıllarının Şubat aylarında,

* Deniz Fuarlarının 2018, 2019 ve 2020 yıllarının Ekim aylarında, CNR Expo Fuarcılık A.Ş. ile yapılması kararını almıştır.

 

ETKİNLİKLERDEN
HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

ÜYE GÖRÜŞLERİ
 • Derneğimizin bu noktaya gelmesinde emeği geçen tüm yönetici ve personeli, özverili çalışmalarından dolayı kutlar, başarılarının devamını dilerim.

  Argun Gündüç, YATMAR A.Ş.
 • Kurulduğu ilk yıllardan itibaren üyesi bulunmaktan onur duyduğum, daha sonra da muhtelif görevler üstlendiğim DENTUR, hepimizin çocuğu ve istikbalidir.

  Ahmet A.Esmen, SUAT KARAOSMAN TİC.

13. AVRASYA BOAT SHOW 67.788 ZİYARETÇİ İLE KAPILARINI KAPATTI.

TÜRKİYE'DE DENİZCİLİK ENDÜSTRİSİNİN EN ÖNEMLİ FUARI, DÜNYANIN EN BÜYÜK İKİNCİ KARADA BOAT SHOW'U OLAN CNR AVRASYA BOAT SHOW'UN 13. SÜ BÜYÜK BİR BAŞARI İLE KAPANDI.

10-18 ŞUBAT 2018 TARİHLERİ ARASINDA CNR EXPO YEŞİLKÖY'DE GERÇEKLEŞTİRİLEN FUARDA 190 NIN ÜSTÜNDE FİRMA 1500 DEN FAZLA MARKASI İLE KATILDI.

GEÇEN SENE 63.000 OLAN ZİYARETÇİ RAKAMINI 4352 Sİ YABANCI OLMAK ÜZERE TOPLAM 67.140OLARAK GERÇEKLEŞTİRDİ.

DERNEK OLARAK BİZ DE BU SENE ÇOK ÖZEL ETKİNLİKLER VE ÖZEL ÇALIŞMALAR İLE BOAT SHOW'A DESTEK VERDİK VE PEK ÇOK KİŞİ İLGİYLE İZLEDİ.

 

DENTUR -DENİZ MOTORLARI TEKNOLOJİ LABORATUARININ YENİ ÖĞRENCİLERİ.

GEÇEN SENE MEZUN OLAN 24 ÖĞRENCİ YERİNE BU SENE 10 SINIFLARA 24 YENİ ÖĞRENCİ ŞEÇİLDİ. ÖĞRENCİLER TARAFINDAN DAHA ÖNCEKİ YILLARA GÖRE İLGİNİN DAHA FAZLA OLMASI BİZLERİ SEVİNDİRDİ.

 

ICOMIA RECREATIONAL BOATING INDUSTRY STATISTICS 2016

ULUSLARARASI DENİZCİLİK ENDÜSTRİSİ DERNEKLERİ KONSEYİ (ICOMIA) TARAFINDAN HER YIL 24 ÜLKEDEN ELDE EDİLEN VERİLER İLE OLUŞTURULAN ICOMIA RECREATIONAL BOATING INDUSTRY STATISTICS 2016 KİTABI DERNEĞİMİZ TARAFINDAN SATIN ALINARAK ÜYELERİMİZ İLE ÜCRETSİZ PAYLAŞILDI. 

 

METSTRADE 2017

DENTUR BAŞKANIMIZ SN. ALPASLAN SİRKECİOĞLU 14-16 KASIM 2017 TARİHLERİNDE HOLLANDA'NIN AMSTERDAM KENTİNDE DÜZENLENEN METSTRADE FUARINA VE FUAR ESNASINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN ICOMIA TOPLANTILARINA KATILMAK ÜZERE HOLLANDAYA GİTTİ.

 

DUYURULAR
 • BOAT SHOW 2018 Etkinlikleri Çok büyük İlgi Görerek Sonuçlandı.

  DENTUR, sizi Boat Show etkinliklerine ilgi büyüktü.

  Devamı
 • Başkanımız Sayın Alpaslan Sirkecioğlu'nun röportajı

  Dentur Başkanımız Alpaslan Sirkecioğlu'nun Röportajı

  Devamı
 • The Brand Age Röportajı

  Dentur Başkanımız Sn. Alpaslan Sirkecioğlu'nun The Brand Age Ağustos 2016 Sayısındaki Röportajı

  Devamı

 

 

 

 

 

TAKİP EDİN