• 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun.
 • 15. CNR AVRASYA BOAT SHOW
 • AÇILIŞ PROTOKOLÜ
 • CNR AVRASYA AÇILIŞ KURDELE KESİMİ

DENTUR'A HOŞGELDİNİZ.

 

DENTUR, Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği, ülkemizde Denizcilik sektörünün tekne ve deniz malzemeleri imalat, ithalat, ihracat, ticaret ve servis hizmetleri veren kişi ve kuruluşlarını bir çatı altında toplayan, Türkiye’nin her yöresinden toplam 245 tüzel üye ve 48 kişi üye olmak üzere toplam 293 üyesi ile ülkemizin sektördeki en büyük derneğidir. 

 

 

 

 

EĞİTİME VE SEKTÖRE 'DENTUR' DESTEĞİ

Deniz Endüstrisinin en büyük derneği Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği DENTUR ile mesleki ve teknik eğitimin en büyük okullarından HAYDARPAŞA Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında imzalanan ‘DENTUR LABORATUVARI’ projesi protokolü ile deniz endüstrisine ve denizciliğe yetişmiş personel ihtiyacına destek sağlanması amaçlanıyor. DENTUR Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan SİRKECİOĞLU ile HAYDARPAŞA Lisesi Müdürü Lütfü CEVAHİR,'in  imzaladıği protokol töreninde DENTUR Yönetim Kurulu üyeleri Cem Hüroğlu, Uğur Aksan ve Korhan Öztürk ile HAYDARPAŞA Müdür baş yardımcısı Ülkü Çalık ve Motorlu Araçlar Teknolojileri alan şefi Mehmet Emin Yaman da hazır bulundu..

DENTUR'un 2008 senesinde ilk temellerini Şişli Motor Meslek Lisesi ile atmış olduğu DENTUR LABORATUVARI projesinin ikinci büyük ayağı olan HAYDARPAŞA projesi

2019- 2020 ögretim ve eğitim yılında 10. Sınıf öğrencileri ile başlayacak ve Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023’te ilk mezunlarını verecektir. DENTUR’un söz konusu ‘Sosyal Sorumluluk’ projesinin tüm maliyeti Dentur tarafından karşılanacaktır. 

Projeya katılan öğretmen ve öğrenciler, ICOMIA (Uluslararası Denizcilik Endüstrisi Dernekleri Konseyi)’nın bir üyesi olan, bu yıl itibariyle Yönetim Kurulunda da Başkanımız Alpaslan Sirkecioğlu tarafından temsil edilen ve 300 civarında üyesi bulunan DENTUR’un Yönetim Kurulu, üyeleri ve eğitmenleri tarafından da özel olarak eğitileceklerdir. Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Dentur Laboratuvarı öğrencileri 11. ve 12 sınıflarda Dentur üyelerinde staj, sonrasında da iş imkanına sahip olacaklardır.

Mesleki ve teknik okulların en önemlilerinden olan Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde içinde motor, elektrik, elektronik ve mobilyanın da olduğu dokuz ayrı dalda eğitim verilmekte ve sektörlere her dalda yeni eğitilmiş personel kazandırılmaktadır. 

Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Dentur Laboratuvarı ögrencileri aynı zamanda Dentur'un desteklemekte olduğu CNR Avrasya Boat Show’a da katılacaklardır. DENTUR LABORATUVARINI başarı ile tamamlayan öğrencilere özel imkanlar sağlayan Dentur sertifikası da verilecektir.

 

DENTUR BAŞKANI SN. ALPASLAN SİRKECİOĞLU'NUN RÖPORTAJI

DENTUR Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Alpaslan SİRKECİOĞLU'nun bir TURMEPA yayını olan Deniz Temiz Dergisinin Eylül-Ekim Sayısında Sektör ile ilgili röportajı yayımlandı.

 

ICOMIA İCRA KURULUNUN YENİ ÜYELERİ

Üyesi olarak Derneğimizin Türkiye’yi temsil ettiği ve 38 ülkenin üye olduğu ICOMIA (International Council of Marine Industry Associations-Uluslararası Deniz Endüstrisi Dernekleri Konseyi) ve IFBSO (International Boat Show Organizators Federation) Kongresi 5-8 Haziran 2018 tarihleri arası Berlinde gerçekleşmiştir.

Dünyanın pek çok ülkesinden Denizcilik Endüstrisini temsil eden pek çok dernek organizasyona katılarak hem tecrübelerini paylaştılar hem de ICOMIA Komite toplantılarına katıldılar. 8 Haziran günü yapılan ICOMIA Yıllık olağan Toplantısında  ICOMIA İcra Kurulu Başkanlık ve üye seçimleri yapıldı. Marinalar Grubu, Teknik komite ve Çevre Komitelerinde de yeni görevlendirmeler yapıldı.

ICOMIA İcra Kurulu (Executive Committee) Başkanlığına UCINA İtalya’dan Andrea Razeto, Başkan Yardımcılıklarına NMMA Canada’dan Sara Anghel ve SBIA dan YP Loke, boşalan üç icra kurulu üyeliklerine ise  Alpaslan Sirkecioglu (DENTUR), Darren Vaux (BIA) ve Mats Eriksson (SWEBOAT) seçildiler..

14. CNR Avrasya Boat Show 2019 Fuar Sonuç Raporu İçin Tıklayınız

 

 DENTUR YÖNETİM KURULUNUN BOAT SHOW İLE İLGİLİ KARARI:

DENTUR YÖNETİM KURULU üyelerinden alınan yorum, görüş ve öneriler ışığında oy çokluğu ile;

* Karar Fuarlarının 2019, 2020 ve 2021 yıllarının Şubat aylarında,

* Deniz Fuarlarının 2018, 2019 ve 2020 yıllarının Ekim aylarında, CNR Expo Fuarcılık A.Ş. ile yapılması kararını almıştır.

 

ETKİNLİKLERDEN
HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

ÜYE GÖRÜŞLERİ
 • Derneğimizin bu noktaya gelmesinde emeği geçen tüm yönetici ve personeli, özverili çalışmalarından dolayı kutlar, başarılarının devamını dilerim.

  Argun Gündüç, YATMAR A.Ş.
 • Kurulduğu ilk yıllardan itibaren üyesi bulunmaktan onur duyduğum, daha sonra da muhtelif görevler üstlendiğim DENTUR, hepimizin çocuğu ve istikbalidir.

  Ahmet A.Esmen, SUAT KARAOSMAN TİC.

 

 


Deniz tutkunlarının dört gözle beklediği CNR Avrasya Boat Show başladı

CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenen ve her yıl deniz tutkunlarının dört gözle beklediği “CNR Avrasya Boat Show-14. Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı” başladı.  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın VIP açılışını yaptığı fuar, 3 Mart’a kadar devam edecek.

3.500’ün üzerinde deniz aracının yer aldığı fuarda 4 bin liradan 102 milyon liraya kadar fiyat aralığında her bütçeye uygun tekne, yat ve yelkenliler deniz tutkunlarının beğenisine sunuldu. Dünyanın en prestijli mega yatlarının sergilendiği fuarda, tamamen yerli üretim olan Numarine’in 45 metre uzunluğunda, 102 milyon lira değerinde 45XP modeli, aynı zamanda fuarın en pahalı teknesi olarak öne çıktı.

Deniz severlerin her yıl yoğun ilgi gösterdiği CNR Avrasya Boat Show-14.Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı, VIP açılışının ardından CNR EXPO Yeşilköy’de başladı. 23 Şubat-3 Mart tarihlerinde tüm ziyaretçilere açık olacak fuarın, VIP açılışını Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan yaptı.CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem’in ev sahipliğinde yapılan VIP açılış törenine ayrıca, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve TİM Yönetim Kurulu Üyesi Başaran Bayrak ve Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği (DENTUR) Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Sirkecioğlu katıldı.

Denizcilik sektörünün büyüklüğü 17.5 milyar dolara yükseldi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Denizcilik sektörünün hak ettiği noktaya gelmesi için gerekli düzenlemeleri yapıyoruz. ÖTV kaldırdık, KDV’yi yüzde 1’e indirdik. Gemilerimiz dünyanın bütün sularında seyahat ediyor. Bayrağımız dünyanın dört bir yanında dalgalanıyor. Yaptığımız düzenlemeler sonucun 6 bin 208 tekne Türk bayrağına geçti. Yat turizminde 25 bin olan bağlama kapasitemiz 50 bine çıkardık. Bu rakamı daha da yukarılara taşıyacağız. Denizcilik sektörümüzün büyüklüğü 17.5 milyar dolara yükseldi.”

 

Fuarın en pahalı teknesi, Amerika, Avrupa, Arap Yarımadası’ndan alıcılarını bekliyor

CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından DENTUR işbirliğinde düzenlenen fuarda 4 bin liradan 102 milyon liraya kadar fiyat aralığında her bütçeye uygun tekne, yat ve yelkenliler deniz tutkunlarının beğenisine sunuldu. Türkiye’nin en önemli marinalarının yer aldığı fuarda, Princess, Sanlorenzo, Prestige, Cranchi, Azimut, Numarine, Hanse, Chris Craft’in de aralarında olduğu 3 bin 500’ün üzerinde deniz aracı sergileniyor. Fuarda, olta başta olmak üzere amatör balıkçılık malzemeleri, deniz tekstil ürünleri, dalgıç malzemeleri, şişme bot, jet ski gibi denizcilik sektörüne ait tüm aksesuar ve ekipmanlar da büyük ilgi görüyor. Numarine 45XP, 102 milyon liradan başlayan fiyatı ile CNR Avrasya Boat Show’un en büyük ve en pahalı teknesi olarak öne çıkıyor. Sektörün Turquality programına kabul edilen ilk markası Numarine, 45XP modeline oldukça güveniyor. Numarine 45XP, CNR Avrasya Boat Show’da özellikle Amerika, Avrupa, Arap Yarımadası başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelecek alıcılarını bekliyor. Tamamen yerli üretim olan 45XP, Numarine’nin yeni modeli fuarın en lüks ve konforlu motoryatlarından.

 

CNR Avrasya Boat Show’da metrekareler büyüyor

2005 yılından bu yana düzenlenen CNR Avrasya Boat Show’a aralıksız olarak katılım gösteren Trio Deniz, bu yıl 2 bin 500 metrekare ile fuara katıldı. Fuarda tarihinin en büyük standıyla yer alan Trio Deniz 24 teknesini bir arada sergiliyor. Trio Deniz’in fuardan beklentisi büyük. Fuarın en büyük tekneleri arasında yer alan İtalyan Sanlorenzo Türkiye’de ilk kez CNR Avrasya Boat Show’da sergileniyor. 27 metre uzunluğunda, 35 milyon lira değerindeki tekneye, Avrupa, Amerika kıtasından Rusya’ya, Doğu Avrupa’dan Asya’ya kadar dünyanın çok farklı yerinden alıcılar bekleniyor.

 

4.5 metre boyunda 7 bin liralık teknelere ilgi büyük

Teknoloji, tasarım ve konforu bir arada sunan CNR Avrasya Boat Show’da milyon dolarlık yatların yanında her bütçeye uygun tekneler de sergileniyor. Özellikle balıkçıların yoğun ilgi gösterdiği Safter’in 3.5 metre boyundaki teknesinin fiyatı ise 4 bin lira.

 

Dünyanın dört bir yanından deniz tutkunu fuarda olacak

CNR Avrasya Boat Show’a, Fransa, İngiltere, Yunanistan, İspanya, Libya, Rusya, Almanya, Tunus, Bulgaristan, Polonya’nın da aralarında bulunduğu 40’ın üzerinde ülkeden deniz tutkunları ağırlanıyor. Özellikle Orta Doğu, Körfez ve Kuzey Afrika ülkelerinin fuara yoğun ilgisi var. 2018 CNR Avrasya Boat Show, yerli ve yabancı 67 bin 140 kişi tarafından gezilmişti. Bu yıl ise yerli ve yabancı ziyaretçi sayısında yüzde 30 oranında bir artış hedefleniyor.

 

DUYURULAR
 • BOAT SHOW 2018 Etkinlikleri Çok büyük İlgi Görerek Sonuçlandı.

  DENTUR, sizi Boat Show etkinliklerine ilgi büyüktü.

  Devamı
 • Başkanımız Sayın Alpaslan Sirkecioğlu'nun röportajı

  Dentur Başkanımız Alpaslan Sirkecioğlu'nun Röportajı

  Devamı
 • The Brand Age Röportajı

  Dentur Başkanımız Sn. Alpaslan Sirkecioğlu'nun The Brand Age Ağustos 2016 Sayısındaki Röportajı

  Devamı

 

 

 

 

 

TAKİP EDİN