Dentur, Kabotaj Bayramı’nı çocuklarla ve yaşlılarla kutladı

 

Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği(Dentur), Kabotaj Bayramı’nda Darülaceze ve Çocuk Esirgeme Kurumu ile anlamlı bir etkinliğe imza attı. İstanbul Boğazı’na hasret kalan yaşlılar ve bugüne kadar deniz göremeyen çocuklar bu etkinlikle maviliklere yelken açtılar.

 

Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği (Dentur), Şişli Darülaceze ve Dilhan Kimsesiz Çocuklar Derneği ile ortak gerçekleştirdiği proje ile yaşlıların ve çocukların yıllarca unutamayacağı bir etkinliğe imza attı. 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, yıllardır Boğaz’a hasret kalan yaşlılarla ve bugüne kadar hiç deniz görmemiş çocuklarla kutlandı. Dentur’un organize ettiği boğaz turunda çocuklar ve yaşlılar İstanbul’un maviliklerine yelken açtılar.

Denizin maviliklerinde, güzel müzik ve yemek eşliğinde gerçekleşen Tekne turunda yaşlılarımıza ve Çocuklara özel hediyeler verildi. Dentur üyelerinden Kıyı İstanbul Marina da derneğimiz ile irtibata geçerek tamamen kendi istekleri ile misafirlere hediye dağıttılar.

 

Gönüllerde taht kuran bayram kutlaması

 

Dentur Müdürü İbrahim Evliya, Darülaceze ve Kimsesiz Çocuklar Derneği ile ortak geliştirilen projeyle ilgili şu değerlendirmede bulundu: “Dernek olarak insanımızın gönlüne dokunacak ve Denizi tanıtacak işlere imza atmanın gayreti içerisindeyiz. Bu yıl Kabotaj Bayramı’nı Boğaz’a hasret kalan yaşlılarımızla ve kafilemizde aralarında bugüne kadar hiç deniz görmemiş olan çocuklarla birlikte kutlamak istedik. 40 yaşlımız ve 40 çocuğumuzla birlikte İstanbul’un güzelliklerini deniz üzerinden yaşamanın keyfini hep birlikte yaşadık.”